Za nami październik, a za oknami kolorowa jesień.

„Tańcowała jesień w parku zamaszyście,

Żółte, rude i brązowe z drzew strącała liście …”

Co działo się w ostatnim miesiącu w naszym przedszkolu? Oczywiście było bardzo wesoło i radośnie.

Październik w naszej placówce rozpoczął się od Dnia Zwierząt. Pieski, kotki, wilki, jelenie – przedszkolaki dowiedziały się, że wszystkie zwierzęta maja swoje prawa, a opieka nad nimi to ogromna odpowiedzialność, wykonały z plasteliny kolorowe kotki. Następnie z okazji Dnia Drzewa przedszkolaki wykonały różne prace plastyczne „Jesienne drzewa”, techniki wykonania były bardzo różne od kolorowych rączek-listków po prace z wykorzystaniem szablonów drzew.

Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego – tego dnia dzieci wysłały listy do rodziców. Natomiast z okazji Dnia Chleba przedszkolaki wybrały się do piekarni Kłos, już teraz wiedzą z czego i jak zrobiony jest chleb i pyszne bułeczki, w prezencie dostały pączki. Jesienna pogoda oraz kolorowe liście to tematy kolejnych prac plastycznych: Kap, kap, kapie deszcz; Kolorowe liście itp..

Światowy Dzień Owoców i Warzyw przedszkolaki obchodziły robiąc sałatkę owocową, same przyniosły swoje ulubione owoce i wykonały sałatkę. A potem przedszkolaki dowiedziały się jak rośnie kukurydza, zrobiły piękne prace plastyczne z kukurydzy. Dnia 27 października nasze Przedszkole odwiedził teatrzyk ze spektaklem pt. „Miś w krainie bezpieczeństwa”.

Miesiąc październik zakończył się pod hasłem Święto Dyni (Halloween). Dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice lub ukryły twarze za maskami, atrakcją dnia była impreza przedszkolna, konkursy, zabawy, tańce i poczęstunek.

Zapraszamy do naszej galerii :

Podobne wpisy